Acun Ilıcalı 96’da Trabzonspor Fenerbahçe maçının güvenlik önlemelerini böyle anlatmıştı

5 Mayıs 1996’da karşılaşılan Trabzonspor Fenerbahçe maçı öncesinde o dönemde spor muhabiri olan Acun Ilıcalı, Hüseyin Avni Aker Stadyumu önünde alınan güvenlik önlemleri üzerine yaptığı haber geçtiğimiz günlerde yaşanan maçın ardından tekrar gündem oldu.

FENERBAHÇE 7 YIL ARANIN ARDINDAN TRABZONSPOR’U YENİP ŞAMPİYON OLDU

5 Mayıs 1996’da ne oldu… Ligin 32. haftası lider 76 puanla Trabzonspor, ikinci 75 puanla Fenerbahçe. İki takım Trabzon’da, binlerce Trabzonsporlu ve 600 kadar Fenerbahçe seyircisi önünde karşılaştı. Trabzonspor kazansa puan farkı 3’e çıkararak şampiyonluğu neredeyse garanti olacak. Fenerbahçe ise gergin karşılaşmayı 2-1 kazanarak, 7 yıl aranın ardından ligi şampiyon olarak tamamlamasını sağladı.

TARAFTAR OTOBÜSÜNE TAŞLI SALDIRI

Acun Ilıcalı’nın gösterdiği geniş güvenlik önemlerinin aldığı, yolda sürtüşme yaşandığını ve 2 yaralının olduğunu aktardığı video sosyal medyada dikkat çekti. Dönemin emniyet müdürü Aydın Genç’in ‘ufak tefek sürtüşme olmuş’ demesinin ardından Fenerbahçeli taraftarları taşıyan otobüs şoförünün saldırıya uğradıklarını ve 2 kişinin yaralandığını açıkladığı video geçtiğimiz günlerde yaşanan olayların ardından tekrar gündeme geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x